Ontvangen 3 april 2025
De ondergetekende stelt het volgende amendement voor:
Artikel I wordt als volgt gewijzigd:
1. Aan het voorgestelde artikel 1:39 wordt een lid toegevoegd, luidende:
6. De voordracht voor een krachtens het vijfde lid vast te stellen algemene maatregel van bestuur wordt niet eerder gedaan dan vier weken nadat het ontwerp aan beide Kamers der Staten-Generaal is overgelegd.
2. Aan het voorgestelde artikel 1:40 wordt een lid toegevoegd, luidende:
6. De voordracht voor een krachtens het vijfde lid vast te stellen algemene maatregel van bestuur wordt niet eerder gedaan dan vier weken nadat het ontwerp aan beide Kamers der Staten-Generaal is overgelegd.
De regering geeft in de memorie van toelichting (blz. 5)1 aan dat het verstrekken van informatie een risico vormt op de inbreuk op de persoonlijke levenssfeer van een grote groep personen. Daarom worden er in het Algemeen douanebesluit eisen gesteld aan de afbakening van het verzoek om gegevensdeling, over de periode waarin gegevensdeling noodzakelijk is, of gegevensdeling überhaupt al dan niet strikt noodzakelijk is, wanneer gegevens geanonimiseerd dienen te worden, de soort gegevens die mogen worden verstrekt, de wijze waarop gegevens worden beveiligd, de wijze waarop de belangenafweging wordt gemaakt, en de eisen waaraan een verzoek om gegevensdeling worden gesteld.
Aangezien deze algemene maatregel van bestuur (AMvB) van grote invloed is op de manier waarop de bepalingen in dit wetsvoorstel gaan worden toegepast, is parlementaire betrokkenheid gewenst. Dit amendement voorziet daarom in een lichte voorhang voor het op grond van artikel 1:39, vijfde lid en 1:40, vijfde lid, vast te stellen ontwerp van het Algemeen douanebesluit.
Six Dijkstra