Ontvangen 24 november 2022
De ondergetekenden stellen het volgende amendement voor:
De departementale begrotingsstaat wordt als volgt gewijzigd:
I
In artikel 07 Wetenschappelijk onderwijs worden het verplichtingenbedrag en het uitgavenbedrag verlaagd met € 2.800 (x € 1.000).
II
In artikel 07 Wetenschappelijk onderwijs worden het verplichtingenbedrag en het uitgavenbedrag verhoogd met € 2.800 (x € 1.000).
Om kennisveiligheid in goede banen te leiden zijn er investeringen nodig in de doorontwikkeling van kennisveiligheid op de instellingen. Hiervoor zullen instellingen moeten investeren in het aantrekken en behouden van personeel met de juiste expertise. UNL verwacht dat dit € 2,8 miljoen kost. Deze middelen zijn bedoeld als impuls voor het kennisveiligheidsbeleid op instellingen voor een periode van vijf jaar.
De dekking voor deze middelen in 2023 wordt gevonden vanuit de lumpsumbekostiging van onderwijsinstellingen in het wetenschappelijk onderwijs.
Dekking voor de jaren 2024–2027 wordt gevonden in de maatregel halvering collegegelden in het hoger beroepsonderwijs (artikel 6) en wetenschappelijk onderwijs (artikel 7). Indieners verzoeken het kabinet om de doorwerking van dit amendement voor de jaren 2024–2027 te verwerken in de meerjarenraming in de eerst volgende aanpassing van de Begroting.
Van der Woude Van der Molen Van der Graaf