Kamerstuk 36812-107

Nader gewijzigd amendement van het lid Dobbe ter vervanging van nr. 62 over het versoberen van de expatregeling met 5,4%-punt

Dossier: Wijziging van enkele belastingwetten en enige andere wetten (Belastingplan 2026)

Gepubliceerd: 26 november 2025
Indiener(s): Sarah Dobbe
Onderwerpen: belasting financiƫn
Bron: https://zoek.officielebekendmakingen.nl/kst-36812-107.html
ID: 36812-107
Origineel: 36812-62

41,3 %
58,7 %

D66

VVD

JA21

DENK

CDA

PVV

GroenLinks-PvdA

Volt

BBB

FVD

CU

PvdD

50PLUS

SGP

SP


Nr. 107 NADER GEWIJZIGD AMENDEMENT VAN HET LID DOBBE TER VERVANGING VAN DAT GEDRUKT ONDER NR. 62

Ontvangen 26 november 2025

De ondergetekende stelt het volgende amendement voor:

I

Artikel III, onderdeel D, wordt als volgt gewijzigd:

1. Voor de tekst wordt de aanduiding «1.» geplaatst en in de tekst wordt «artikel 31a,» vervangen door «het».

2. Voor onderdeel 1 (nieuw) wordt een aanhef ingevoegd, luidende:

Artikel 31a wordt als volgt gewijzigd:.

3. Er wordt een onderdeel toegevoegd, luidende:

De in het achtste en negende lid genoemde percentages worden verlaagd met 5,4%-punt.

II

In artikel XXXVIII, onderdeel A, vervalt «en» en wordt na «onderdeel A,» ingevoegd «en artikel X, onderdeel D, subonderdeel 2,».

Toelichting

Dit amendement regelt de dekking voor het amendement Dobbe, waarmee € 260 miljoen aan geplande bezuinigingen op de ouderenzorg in 2026 geschrapt worden. Daarvoor wordt de expatregeling taakstellend met € 260 miljoen versoberd. Indieners vinden dit een gepaste dekking, omdat zij het onbegrijpelijk achten dat er wel jaarlijks € 1,4 miljard aan belastingvoordelen worden gegeven aan uitsluitend expats die bovenmodaal verdienen. Indieners achten het daarbij onredelijk om de samenleving op te laten draaien voor de kosten van een belastingvermindering voor individuen met een (ver) bovenmodaal inkomen. Bovendien is het redelijk dat bedrijven zelf zorgdragen voor en de extra kosten compenseren van werknemers die zij vragen naar Nederland te verhuizen. Het zijn immers deze zelfde bedrijven die hier uiteindelijk de voordelen van plukken in de vorm van winst. Daarom stellen de indieners voor om de prioriteit te leggen bij goede zorg voor onze ouderen, in plaats van bij belastingvoordelen voor mensen met een bovenmodaal salaris.

Dobbe