Ontvangen 30 juni 2025
De ondergetekende stelt het volgende amendement voor:
De begrotingsstaat wordt als volgt gewijzigd:
In artikel 4 Vrede, veiligheid en duurzame ontwikkeling worden het verplichtingenbedrag en het uitgavenbedrag verhoogd met € 5.000 (x € 1.000).
Met dit amendement beoogt de indiener in 2025 een extra bijdrage van 5 miljoen euro aan Soedan te reserveren. Dit wordt betaald door het rijksbrede budget van externe inhuur in 2026 eenmalig te beperken en met een kasschuif het budget op begrotingsartikel 4.1 Humanitaire Hulp, te verhogen met 5 miljoen euro.
De indieners zijn van mening dat de humanitaire situatie in Soedan dusdanig catastrofaal
is dat een extra bijdrage vanuit Nederland gerechtvaardigd is. Net als bij de begroting 2025 stellen de indieners daarom voor om een extra bedrag van 5 miljoen euro voor noodhulp in het land beschikbaar te stellen. De voorgestelde beperking van het budget voor externe inhuur is zeer gering, terwijl de positieve bijdrage die in Soedan kan worden behaald aanzienlijk is.
Dobbe