Kamerstuk 36450-13

Amendement van het lid Flach over het schrappen van de uitzondering van burgerlijk procesrecht en bestuursprocesrecht, zodat ook voorstellen op deze terreinen getoetst kunnen worden op regeldrukeffecten

Dossier: Regels omtrent de instelling van het Adviescollege toetsing regeldruk (Instellingswet Adviescollege toetsing regeldruk)

Gepubliceerd: 4 februari 2025
Indiener(s): André Flach (SGP)
Onderwerpen: bestuur organisatie en beleid
Bron: https://zoek.officielebekendmakingen.nl/kst-36450-13.html
ID: 36450-13

78,0 %
22,0 %

BBB

CU

FVD

PvdD

Volt

JA21

SGP

DENK

NSC

PVV

CDA

SP

GroenLinks-PvdA

D66

VVD


Nr. 13 AMENDEMENT VAN HET LID FLACH

Ontvangen 4 februari 2025

De ondergetekende stelt het volgende amendement voor:

In artikel 3, tweede lid, onderdeel b, vervalt «burgerlijk procesrecht, bestuursprocesrecht,».

Toelichting

Indiener is van mening dat uitzonderingen op het mandaat van ATR tot een minimum dienen te worden beperkt, zodat het college kan beoordelen of wetsvoorstellen, ontwerp algemene maatregelen van bestuur en ministeriële regelingen regeldruk veroorzaken. ATR heeft voorgesteld alleen het Wetboek van Strafrecht en het Wetboek van Strafvordering uit te zonderen. Dit amendement schrapt de uitzondering van burgerlijk procesrecht en bestuursprocesrecht, zodat ook voorstellen op deze terreinen getoetst kunnen worden op regeldrukeffecten.

Flach